Fórum

 

Zde můžete napsat své připomínky, dotazy...

Fórum

Datum
Vložil
Titulek

Re: dotaz k vykladu 40/12

Ahoj Pavle, koukal jsem na to, je tam napsaný přímo útočný faul a ten má za následek vždy ztrátu míče..někde je háček. Kdyby to byl jakýkoliv faul, například technický, tak to ztráta míče není. Ještě zkusím najít, jestli se nejedná o nějákou výjmečnou situaci, ale nic mě nenapadá.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: dotaz k vykladu 40/12

možna kontakt před hvizdem,ale to se ještě nezačlo odpočitavani,tak samo 1m od vyhazujiciho. No fakt to chce ty pravidla znovu přečist,jdu na to :-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: dotaz k vykladu 40/12

Kontakt před hvizdem ne, ten má v případě (když se ho dopustí hráč týmu který má míč k vhazování + po předešlém napomenutí) také za následek ztrátu míče a hlavně se neodpočítává :). A jeden metr taky ne - to se taky dělí a je to stejný jako jiný podobný fauly, tedy buď ztráta nebo minuta vyloučení.

Projel jsem pravidla a nic jsem nenašel. Je možný že je špatný překlad, ale nemyslim si. Ten bod d) je tedy vlastně k ničemu, jestli se skutečně jedná o útočný faul. Zeptáme se na vyšších místech (jestli tam třeba nemá být ten technický faul).

Datum
Vložil
Titulek

Re: dotaz k vykladu 40/12

V případě prvního varování při kontaktu před hvizdem, jedná-li se o varování pro útočníky, zůstává jim nadále míč v držení. A v případě technického faulu hráčem nebo někým na střídačce dochází k vyloučení hráče ať se jedná o obránce nebo útočníka, ale míč zůstává v držení nadále stejnému týmu. Dopustí-li se technické chyby útočící tým (např. špatné střídání, překročení bodového součtu 8b.), je jeden z hráčů vyloučen, ale míč zůstává nadále útočníkům. V těchto nejnovějších pravidlech tu větu vypustili a je tam jen napsáno, že trestem za technický faul je vyloučení. Není tam nic o ztrátě míče, tedy k ní nedochází. V minulých pravidlech bylo jednoznačně psáno, že míč v případě technického faulu útočícího týmu, zůstává v držení útočníkům.
Lenka

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: dotaz k vykladu 40/12

nemělo by tam být v tom bodu d) spíš místo:Útočného faulu při němž tým znovu získává do držení míč, spíš: Technický faul při němž tým znovu získává do držení míč.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: dotaz k vykladu 40/12

tak Lenka vše jen potvrdila, jak ten kontakt před hvizdem, tak typ faulu (útočný x technický). Ta formulace by tedy měla být spíš "po technickém fauli", protože útočný faul opravdu ztrácí význam ohledně odpočítávání 40 sekund.

<< 415 | 416 | 417 | 418 | 419

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.