Oddíl 14 - Závěr hry

12.11.2008 13:05

Čl.111: Rozhodnutí hry

Jestliže je na konci zápasu jeden z týmu ve vedení, hra má být ukončena a tým s vyšším počtem gólu má být prohlášen za vítěze.

Skončí-li hra na konci čtvrté čtvrtiny nerozhodně, musí se hrát prodloužení. Je-li jeden z týmu ve vedení na konci prodloužení, pak je hra ukončena a tým s vyšším počtem gólu je prohlášen za vítěze.

Je-li skóre na konci prodloužení nerozhodně, pak se musí hrát další prodloužení. Je-li jeden z týmu ve vedení na konci prodloužení, pak je hra ukončena a tým s vyšším počtem gólu je prohlášen za vítěze.

Musí se hrát další části prodloužení, dokud jeden z týmu není ve vedení na konci poslední části prodloužení.

Každá část prodloužení musí být zahájena rozskokem.

Čl.112: Ukončení hry

Jestliže se hra podle názoru rozhodčího dostane do nekontrolovatelného stavu vlivem nehorázných, neustálých a nebezpečných faulů jednoho z týmu, nebo vlivem výtržnictví a nebezpečných aktivit davu směřujících na rozhodčí nebo hráče, přetrvávajícím pohrdáním/nevšímavosti vůči rozhodčím, nebo jakoukoli jinou nebezpečnou a neustálou aktivitou ze strany hráčů, trenéra, diváků, může takovouto hru rozhodčí ukončit.

V tomto případě se musí hra rozhodnout následovně:

a)      Jestliže byla hra ukončena vlivem aktivit jednoho z týmu, pak tento tým ztratil hru (článek 113).

b)      Jestliže zápas nebyl ukončen vlivem aktivit jednoho z týmu, pak vyhrává ten tým, který byl v danou chvíli ukončení hry ve vedení.

c)      Jestliže zápas nebyl ukončen vlivem aktivit jednoho z týmu a skóre je v tu chvíli nerozhodné, pak nelze provést rozhodnutí. Hra musí být přerušena a později znovu obnovena, jakmile pominou důvody pro její přerušení.

Čl.113: Kontumace hry

Tým ztrácí hru a prohrává, jestliže:

a)      odmítne hrát,

b)      není připraven ke hře ani po 15 minutách, kdy měl začít regulérní zápas (článek 61),

c)      není schopen nastoupit na začátek hry ve čtyřech ani po 15 minutách zahájení řádné hrací doby (článek 61),

d)      důvodem je aktivita rozhodčího 1, který zastavil hru (článek 112),

e)      není schopen pokračovat ve hře tak, aby respektoval maximum bodového součtu na hřišti (článek 35), nebo

f)        nemůže pokračovat ve hře aspoň se dvěma hráči.

Tým, který neztratil hru, je prohlášen za vítěze.

Jestliže tým, který ztrácí hru, v danou chvíli prohrává, pak skóre v tuto chvíli je konečné. Jestliže je však tým, který ztrácí hru, je v danou chvíli ve vedení, pak je určeno skóre 1:0 ve prospěch druhého tým u jako konečný výsledek hry.